Wpis

środa, 30 maja 2018

Rozwój najlepszej gry XXI wieku !!!

LeagueofLegends  LEAGUE OF LEGENDS

Gra wydana w 2009 roku przez Riot Games gra w którą aktualnie gra większość społeczności. Co spowodowało taką popularność? Dlaczego lol a nie np. DOTA 2, cs:go lub fornite który depcze po piętach choć nigdy nie dorówna lidze. Historia wszystkich gier arena battle zaczyna się od jednej osoby Eul który w edytorze map z Warcrafta 3 zrobił pierwowzór dzisiejszych gier MOBA. Widzicie jeden ruch blizzarda o dodaniu edytora map w grze i stworzył się nowy gatunek ( ciekawostka w Heroes 3 też mamy edytor choć z niego nic nowego nie powstało tylko śmieszne mapki), ale przechodząc do sedna co mam na myśli jeden ruch, myśl czy oddanie się wodzy wyobraźni poświęcony czas nad czymś nie tylko działa na nas ale też na innych w małym jak i większym stopniu, gdyby nie blizzard nie mielibyśmy dziś takich tytułów jak Overwatch, Dota 2, Smite, i wiele innych gierek Moba.

Ale dlaczego liga jest najlepszą grą? Jest to skutek wspaniałych zmian, genialnych mistrzostw świata, które stają się popularniejsze niż te z piłki nożnej, ponieważ lol ma świetną grafikę, gameplay, który nie nudzi się po 1 godzinie gry i jest miły do oglądania jak i doznajemy dużych emocji przy perfekcyjnej grze pro graczy. e-sport- jest to największy plus tej gry każde większe zgromadzenia community mają turniej League. gromadzą one tysiące osób nie tylko by grać ale też oglądać mechaniki innych. Gra jest freetoplay, mamy za to skórki postacie skrzynki emotki ikonki które zakupujemy za riot pointsy. Osobiście podoba mi się, że riot od początku utrzymuje właśnie tą strategię my mamy grę możesz w nią grać choć jeśli chcesz jakieś fajne dodatki płać ;) jak i warsztat jest miłym sposobem na zdobywanie skinów jak i postaci. I ostatnią rzeczą poziom honorów za który mają wielki plus są to darmowe klucze za grę fair bez flame. Po tylu latach opłaca się dawać honory nie jest to już tylko liczba. Jest grą priorytetową dla wielu youtuberów streamerów i początkujących pro graczy.

Ale no może ktoś kto nie gra a chce zacząć powie no moba jak moba. otóż nie różni się od innych gier rozgrywką tu powiecie no ale jak >? 5vs5 tak ale w porównaniu do np. Doty2 jest ona o wiele łatwiejsza i szybsza. Poprzez zmiany duże na początku miesiąca jak i małe w środku poziom postaci jest balansowany od sezonu 6 do mety wróciło wiele zapomnianych postaci jak carry na jungle, braum na supp. Co do zmian mamy co kilka miesięcy nową postać(ostatnią była Zoe). Choć dalej tak moba 5 vs 5 z wieloma zmianami no spoko choć najważniejszym czynnikiem, który jest w lolu to RYWALIZACJA i coraz to większy wpływ makro na wygraną. Sam widzę jak przez ten rok zmieniła się liga teraz do wygranej potrzebny jest zgrany team jeśli jedna osoba zawiedzie ciągnie za sobą team kiedyś bez 1 osoby nawet bez 2 dało się wygrać grę. a wiele zmian to wiele postaci w mecie i duża illość taktyk strategii planów na grę. 

Riot games jako firma czy zajmuje się tylko grą lol? Nie!!! Wydała własną grę planszową , koszulki, grafiki,przedmioty kolekcjonerskie itp... Wielką reklamą jak i też wielkim plusem dla przyrody był wielki posąg Nautilusa. Wiemy też o wielu akcjach charytatywnych w postaci dochodu za skórki i wiele innych.

Tak na koniec przepraszam za małą aktywność na blogu ale ostanie dni miałem zawalone sprawdzianami, kartkówkami jak i pracami po szkole i treningiem. Jeśli chcecie 2 wpis dziś 10 kom i wbijam z fenomenem gier na telefon miłego czytania jak i wieczoru i dnia.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
trucha9
Czas publikacji:
środa, 30 maja 2018 21:00

Polecane wpisy